Cena za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ za rok 2019 na podporu čtenářské gramotnosti

NA ZÁKLADĚ ROZHODNUTÍ MŠMT SE V SOUVISLOSTI S PREVENTNIVNÍMI OPATŘENÍMI VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ CENY ZA LITERATURU PRO DĚTI A MLÁDEŽ „Suk – čteme všichni“ USKUTEČNÍ VE DRUHÉ POLOVINĚ ROKU 2020.

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje 27. ročník Ceny za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ na podporu čtenářské gramotnosti.

Cílem Ceny je ocenit hodnotná literární díla, vydaná v roce 2019 pro děti a mládež, a mimořádné počiny školních knihoven. Cena upozorňuje pedagogickou a ostatní veřejnost na nové tituly v této oblasti literatury a zároveň odráží čtenářské preference dětí.

Cena se vyhlašuje v těchto kategoriích:

  • Cena dětí v Anketě „Suk – čteme všichni“
  • Cena učitelů za přínos k rozvoji dětského čtenářství
  • Počin školních knihoven

Cena dětí je udělována na základě ankety, v níž hlasují sami dětští čtenáři. Hlasování probíhá ode dne vyhlášení do 29. února 2020 včetně.

Hlasovat v rámci ankety je možno elektronicky zde
či prostřednictvím tištěných hlasovacích lístků (ve formátu A4 ke stažení zde) (ve formátu 2xA5 ke stažení zde)

Cena učitelů je udělována na základě hlasování odborné poroty učitelů o knihách českých autorů, které vyšly v prvním vydání v kalendářním roce, za který je ocenění udělováno.

Uzávěrka zasílání přihlášek do kategorie Počin školních knihoven je do 31. 12. 2019 včetně. Školy přihlašují své projekty prostřednictvím přihlášky:

  • Přihláška ke stažení zde
  • Přihlásit se můžete elektronicky zde
Logo ankety Suk – čteme všichni

Výsledky předchozích ročníků | Podrobná pravidla soutěže