Postup pro předregistraci uživatele knihovny

 1. Na webové stránce katalogu Pedagogické knihovny: http://katalog.npmk.cz klikněte na odkaz Přihlášení/Předregistrace.  Ve vyskakovacím okně zvolte odkaz Nemám registraci.

  Na webové stránce katalogu Pedagogické knihovny: http://katalog.npmk.cz klikněte na odkaz Přihlášení/Předregistrace. Ve vyskakovacím okně zvolte odkaz Nemám registraci.

 2. Nyní zvolte odkaz Předregistrace.

  Nyní zvolte odkaz Předregistrace.

 3. Pečlivě si přečtěte instrukce a poté vyplňte formulář.

  Pečlivě si přečtěte instrukce a poté vyplňte formulář.

 4. Údaje označené hvězdičkou jsou povinné. Nezapomeňte si poznamenat heslo a uživatelské jméno. Nadále je budete používat pro objednávky knih a vstup do účtu.

  Údaje označené hvězdičkou jsou povinné. Nezapomeňte si poznamenat heslo a uživatelské jméno. Nadále je budete používat pro objednávky knih a vstup do účtu.

 5. Pokud potřebujete vyplnit více údajů, například trvalé bydliště a adresu, na kterou chcete dostávat poštu, stiskněte tlačítko +Přidat a zaškrtněte vaši volbu.

  Pokud potřebujete vyplnit více údajů, například trvalé bydliště a adresu, na kterou chcete dostávat poštu, stiskněte tlačítko +Přidat a zaškrtněte vaši volbu.

 6. Vložte číslo telefonu nebo mobilu. Opět můžete zadat více údajů pomocí tlačítka +Přidat.

  Vložte číslo telefonu nebo mobilu. Opět můžete zadat více údajů pomocí tlačítka +Přidat.

 7. Tlačítkem OK odešlete vyplněný formulář. Pro kontrolu se můžete přihlasit do svého e-mailového účtu. Pokud registrace proběhla správně, měli byste obdržet následující správu.

  Tlačítkem OK odešlete vyplněný formulář. Pro kontrolu se můžete přihlasit do svého e-mailového účtu. Pokud registrace proběhla správně, měli byste obdržet následující zprávu.

 8. Nyní se přihlašte do svého účtu.

  Nyní se přihlaste do svého účtu.

 9. Předtím než začnete poprvé používat své konto a objednávat knihy je třeba nastavit pravidla pro uchovávání historie vašich výpůjček.

  Předtím než začnete poprvé používat své konto a objednávat knihy je třeba nastavit pravidla pro uchovávání historie vašich výpůjček.

 10. U nastavení volby Mazání historie výpůjček (v modrém rámečku) klikněte na tlačítko Změnit.

  U nastavení volby Mazání historie výpůjček (v modrém rámečku) klikněte na tlačítko Změnit.

 11. Vyberte si lhůtu, jak dlouho chcete ponechávat historii vašich vrácených knih a stiskněte tlačítko OK.

  Vyberte si lhůtu, jak dlouho chcete ponechávat historii vašich vrácených knih a stiskněte tlačítko OK.

 12. Nyní si můžete začít objednávat knihy. Při jejich vyzvednutí v knihovně vás ještě požádáme o předložení dokladu totožnosti, podpis přihlášky, zaplacení registračního poplatku v hotovosti a registraci čipové karty, která vám bude sloužit jako čtenářský průkaz i pro vstup do budovy. Čipovou kartu si u nás můžete zakoupit, ale preferujeme, pokud si donesete vlastní (např. ISIC, ITIC, Lítačka, In Karta).