(Ne)zapomenuté pomníky – stoletá paměť národa a země 1914–1918

Dne 10. ledna 2021 v hlavní zpravodajské relaci České televize, Událostech, byla vysílána krátká reportáž o projektu Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského (NPMK), (Ne)zapomenutých pomnících. Reportáž, která vyvolala značný ohlas veřejnosti, můžete zhlédnout na tomto odkazu.

NPMK realizuje velmi úspěšný geograficko-historický projekt mapující pomníky padlých vojáků z 1. světové války (Ne)zapomenuté pomníky – stoletá paměť národa a země 1914–1918, který se těší velkému zájmu nejen mezi žáky, studenty a pedagogy, ale i mezi přispěvateli z řad široké veřejnosti. K dnešnímu dni jich bylo zdokumentováno a zaneseno do mapy 1205. Projekt byl zahájen u příležitosti připomenutí 100. výročí 1. světové války. Jeho cílem je nejen vytvoření unikátní interaktivní mapy pomníků na našem území, ale také poskytnutí zajímavé doplňkové vzdělávací aktivity vyučujícím dějepisu základních i středních škol.

Nyní pracujeme na vylepšení platformy, kde se budou moci vkládat pomníky, nově s příběhem, který se k danému pomníku váže. Zatím můžete vkládat pomníky zde.

Ke stažení