Komenský je s Vámi doma!

„Komenský je s Vámi doma! Zapojte se do nových nebo již vyhlášených akcí, které zohledňují aktuální nelehkou situaci. V domácím prostředí tak budou Vaším dalším zdrojem poznání o životě a díle Jana Amose Komenského.“ To byla jarní výzva pro všechny žáky a studenty, kteří v rámci pandemie zůstávali doma.

V této době jsme se nemohli plně věnovat soutěžní kampani „Komenský do tříd!“, proto jsme společně sestavovali Domino s Komenským a jeho učebnicí Orbis pictus.

Rovněž zde byla pro žáky a studenty možnost společně s celou rodinou vstoupit do řešení „Kvízů o Učiteli národů“.

Prostřednictvím svých znalostí jste mohli přijít na kloub jeho slavným citátům, překládat z češtiny do světového jazyka vzdělanců, zavítat například do světa výtvarného a především do jeho dlouhého, ne vždy snadného, avšak velmi bohatého života v historickém, zeměpisném nebo pedagogickém kontextu. S tím vším jste si vyhráli ve velmi zajímavém interaktivním prostředí!

Jednotlivé kvízy jsme Vám nabízeli na FB stránce: https://www.facebook.com/komenskydotrid  od 22. dubna 2020. Kvízy jsou stále k dispozici!

Věříme, že Vám „Kvízy o Učiteli národů“ přinesli radost, potvrdily již nabyté vědomosti nebo naučily znalostem novým. Snad jste nezoufali, pokud jste si nevěděli rady. Nakonec i sám Jan Amos tvrdil: „Existují věci nepoznané, ale neexistují věci nepoznatelné.“
 

Kvízy o Učiteli národů budou zveřejňovány prostřednictvím facebookové stránky: https://www.facebook.com/komenskydotrid/

Pravidla „Komenský je s Vámi doma“ k nalezení zde: https://www.comenius350.cz/assets/files/komensky-je-s-vami-doma.pdf

Ke stažení
Tisková zpráva (869.53 KB)