MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ 2023

18. 5. 2023 - VSTUP ZDARMA, RECYKLACE A JARNÍ ÚKLID

Mezinárodní den muzeí se koná každý rok pod záštitou Mezinárodní rady muzeí ICOM. Letos je věnován tématu Muzea, udržitelnost a kvalitní život. A proto se pustíme do recyklace a jarního úklidu. A to nejen u nás ve Valdštejnské 20 na Malé Straně, ale také u návštěvníků doma!

 • Ve 14.30 a 15.30 oprášíme v rámci úklidu na pracovišti muzejních pedagogů hravý workshop J. A. Komenský ve výtvarném umění. Je vhodný pro rodiny s dětmi i jednotlivce všech věkových i uměleckých kategorií a úrovní. Přijďte si vyzkoušet nenáročnou a efektní techniku papírotisku a dozvědět se něco o historii portrétů Učitele národů.
  Vstup zdarma.
   
 • Pokud na půdě, v soukromém archivu nebo v jiných částech vašeho domu přebývají osamělé potenciální exponáty, kterým by se lépe dařilo u nás v chráněném prostředí muzea, přineste je. Zvýšíte kvalitu našich sbírek a uděláte radost jejich kurátorům.  

          Naše sbírky uvítají nové členy z těchto řad:

 • aktovky
 • fotografie, zejména s náměty: předávání vysvědčení, první den ve škole, den dětí, školní budovy na sídlištích, fotografie budov i dětí z 50. a 60. let
 • rozvrhy hodin, žákovské knížky, vysvědčení - Svěřte nám doklady úspěchů svých předků!

  Výzva platí po celý prodloužený týden, od 12. do 21. května, ale můžete se ozvat i jindy...