NPMK na veletrhu Památky – muzea – řemesla

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského se letos poprvé zúčastnily veletrhu Památky – muzea – řemesla, který se ve dnech 21. – 24. února 2019 konal na Výstavišti Praha v Holešovicích.

Návštěvníkům veletrhu jsme připomněli stálou interaktivní expozici Odkaz J. A. KomenskéhoTradice a výzvy české vzdělanosti Evropě, pestrou nabídku vzdělávacích programů pro školy a také aktuální výstavu Od školdozorce k inspektorovi. Historie školní inspekce, která je v muzeu k vidění až do 21. dubna. Zájemci měli možnost získat také informace o Přemyslu Pitterovi, evropském humanistovi a zachránci dětí, jehož archiv spravuje právě NPMK.

Pedagogická knihovna lákala návštěvníky veletrhu na své vzdělávací programy a také na právě probíhající literární anketu SUK – Čteme všichni. Možnost hlasovat v anketě potrvá až do 25. března. V České republice je to nejstarší anketa svého druhu, jejíž tradice sahá až do roku 1993. Tato akce NPMK rozvíjí a motivuje dětské čtenáře a posiluje vztah dětí ke knihám a ke vzdělanosti vůbec.